Nieuws

17 JAN 2012

Wethouders lezen Fair Trade voorleesontbijt

De Gemeente Arnhem organiseert op woensdag 18 januari samen met de Stichting Fair Trade gemeente Arnhem een Fair Trade ontbijt op de basisscholen De Schatgraaf en de Jan Ligthart school. 


Vanaf 18 januari tot en met 28 januari vinden in heel Nederland de nationale voorleesdagen plaats. Dit om het voorlezen aan jonge kinderen te stimuleren. Vaak wordt dit gecombineerd met een ontbijt voor de leerlingen. In Arnhem gaan we nog een stapje verder en maken hier een Fair Trade ontbijt van. Zo wordt er gefocust op twee belangrijke zaken voor kinderen, het ontbijt en voorlezen.

 

Wethouders Van Gastel en Van Geffen lezen voor
De leerlingen van groep 8  kunnen woensdag 18 januari  van een ontbijt genieten bestaande uit Biologisch brood, Fair Trade chocolademelk, zoetbeleg en vruchtensappen. Ondertussen zullen de wethouders M. Van Gastel en L. Van Geffen de kinderen voorlezen en uitleg geven over het belang van Fair Trade producten. 

 

Eerste initiatief
Dit is de eerste keer dat dit initiatief door de Stichting Fair Trade gemeente Arnhem, de gemeente zelf en de scholen wordt genomen. Het enthousiasme onder de deelnemende scholen is groot. 
Zowel de scholen als de gemeente Arnhem zien steeds meer het belang van maatschappelijk verantwoord ondernemen waar Fair Trade deel van uit maakt. Mocht dit initiatief een succes blijken, dan wordt dit volgend jaar uitgebreid.



Meer nieuws>

Blijf op de hoogte

Fairtrade Gemeente brengt het belangrijkste fairtrade nieuws naar je toe. Wil je ook op de hoogte blijven? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief


Agenda

  • 17 MEI 2012
    GHBS Hochey goes Fairtrade in Groningen
    De GHBS is een hockey club in Groningen die haar maatschappelijke verantwoordelijkheid kent. Jonge leden maken de club Fairtrade! Bij...
  • 21 MEI 2012
    Ramon Beuk ontvangt koks uit Goes
    Op donderdag 21 mei gaan koks uit Goes ervaring opdoen met fairtrade producten bij de kookstudio van Ramon Beuk.
  • 22 MEI 2012
    Opstarten met de campagne
    Op dinsdagavond 22 mei wordt er speciaal voor opstartende werkgroepen een bijeenkomst georganiseerd. 

Bekijk de hele agenda>