Nieuws
Supermarkt PLUS verkoopt bijzondere fairtrade wijn
Onder de naam ‘Running Duck’ heeft PLUS recentelijk een wijn zonder toegevoegd sulfiet in het assortiment opgenomen. De wijn is biologisch en draagt het Fairtrade label.
De Zuid-Afrikaanse Shiraz is afkomstig van Stellar Organics; een samenwerkingverband van vijf biologische wijnbouwbedrijven ten noorden van Kaapstad.
Voor het gezond houden van de wijngaard, gebruikt Stellar Organics planten en dieren. Zo eten eenden de slakjes in de wijngaarden en voorkomen hiermee dat de druivenbladeren worden opgegeten. De naam en de afbeelding op het etiket verwijzen naar deze eenden.
Stellar Organics voegt geen sulfiet aan de producten toe. Sulfiet wordt doorgaans extra toegevoegd door de wijnmaker omdat het de wijn beschermt tegen oxidatie en de groei van bacteriën. Door een bijzondere nadruk te leggen op hygiënisch werken en de wijn tijdens het proces niet of nauwelijks met zuurstof in aanraking te laten komen, is er geen extra sulfiet nodig.
Blijf op de hoogte
Fairtrade Gemeente brengt het belangrijkste fairtrade nieuws naar je toe. Wil je ook op de hoogte blijven? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief
Agenda
- 5 FEB 2012
Zevende Meppeler filmfestival
Op zondag 5 februari vind in het Cultureel Centrum De Plantaan aan de Vledderstraat het zevende Meppeler filmfestival plaats. - 6 FEB 2012
St.-Ignatiusgymnasium: Fairtrade Scholencampagne Amsterdam
Sinds begin oktober 2011 mag het St.Ignatiusgymnasium zich als eerste school in Amsterdam officieel Fairtrade School noemen! - 2 MAR 2012
Fair Fashion event in fairtrade Delft
Op vrijdag 2 maart staat Speakers in Delft geheel in het teken van Fairtrade. Fairtrade Gemeente Delft is voor de vierde...



